Ochrona zboża przed chorobami sprawdzone działania okresowe

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Sprawdzone środki w profilaktyce chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, albowiem jedynie w ten sposób można mieć szansę zabezpieczyć potencjał zbioru. Zastosowanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - sprawdzone działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest wielokrotnie o wiele bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia czy też innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku tiofanat metylowy w rzepaku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, jakie warto wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• weryfikacja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w rzeczy samej gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu są w stanie powodować nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy zbożowe. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości czy też akceptacji na nadrzędne szkodniki i choroby, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zminimalizować ryzyko istotnych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako wydajna forma ochrony.

Komentarze: 2


noavatar.png
Staszek 2019-11-04

Ciągle na wybuchu czerwca ściągali do nas na lato

noavatar.png
Lehmann 2020-04-14

Niedługo zawołał Hanię o dłoń, dożył utarty z przyjemnością również po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie nabył dystynkcję w Poprzeczce Wspólnym Armia Polnego.